„Zbadaj wątrobę” – ogólnopolska akcja bezpłatnych badań w Warszawie!

W dniach 3 i 4 sierpnia, w godzinach od 10:00 – 20:00, przy Pałacu Kultury i Nauki (nieopodal Kinoteki), będzie można skorzystać z bezpłatnego i bezinwazyjnego badania profilaktycznego mierzącego poziom zwłóknienia wątroby.

Wszystko to wydarzy się w ramach ogólnopolskiej akcji „Zbadaj wątrobę”, która ma na celu edukację pacjentów nt. niealkoholowej stłuszczeniowej choroby wątroby (NAFLD). NAFLD jest aktualnie jednym z poważniejszych wyzwań medycznych, uznawana jest za globalną epidemię i może dotyczyć nawet 9 mln Polaków. Nieleczona, może przejść w kolejne stadia, prowadząc do marskości lub raka wątrobowo-komórkowego, jednak w województwie mazowieckim – odpowiednio 52,54% oraz 33,34% osób zdaje sobie sprawę z tego zagrożenia!

Odwiedzając Wątrobus, będzie można skorzystać z badania przy pomocy nowoczesnego urządzenia FibroScan. Ma ono na celu szybkie określenie stanu tego narządu pod kątem stłuszczenia bądź zwłóknienia, także w wyniku niealkoholowego stłuszczenia wątroby (NAFLD). Po przeprowadzeniu badania, pacjent otrzyma wynik, który będzie mógł skonsultować ze swoim lekarzem i ustalić dalsze postępowanie, na podstawie dołączonych do wyniku prawidłowych zakresów poszczególnych parametrów.

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w bezpłatnych badaniach.